Jaki prezent warto kupić sześciolatkowi na święta?

Jaki prezent warto kupić sześciolatkowi na święta?

Należy mieć świadomość, że dla dzieci w wieku sześciu lat świat staje się bardzo uporządkowanym zbiorem miejsc, reguł czy postaci. Dzieci w tym wieku fascynuje logiczne wyjaśnianie poszczególnych zjawisk. Świetną okazją będzie kupienie sześciolatkowi wartościowej książki na Mikołaja. Jakie pozycje najlepiej sprawdzą się, jako prezenty na święta dla dziecka?

„Koszmarny Karolek” 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo kontrowersyjna seria książek. Oznacza to tym samym, że można ją kochać lub jej unikać. Według zdecydowanej większości rodziców sześcioletnie dziecko będzie potrzebowało antybohatera, który nie jest idealny. Godny uwagi jest fakt, że czytanie o nim pozwoli dziecku nie tylko pośmiać się, ale również dać upust emocjom. Ponadto rodzice będą mieli możliwość porozmawiania ze swoją pociechą o poszczególnych zachowaniach. Warto wiedzieć, że na bardzo podobnej zasadzie została napisana książka “Najgorsze dzieci świata”.

“Mieszkamy w książce” 

Jest to jedna z książek, których celem jest zachęcenie do nauki czytania. Znajduje się w niej bardzo mało napisów. Ogromnym atutem są dymki podobne do tych występujących w komiksach. Jest to seria, która może rozśmieszyć do łez nie tylko dziecko, ale również rodziców. Pociecha powinna wejść w interakcje z głównymi bohaterami książki. 

„Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny” 

Zdecydowanie najlepszym możliwym sposobem na nauczenie się matematyki jest przeżywanie różnych przygód razem z bohaterami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo mało książek, które zachęcałyby sześcioletnie dziecko nie tylko nauki, ale również rozumienia pojęć matematycznych. Oczywiście część osób dorosłych wychodzi z założenia, że omawiana pozycja jest zbyt prosta dla sześcioletniego dziecka. Warto jednak wiedzieć, że przy wspólnym czytaniu rodzica z pociechą nie chodzi tylko o edukację. Bardzo istotną kwestią jest także uświadomienie, że matematyka jest przedmiotem, który przydaje się w codziennym życiu. 

Tagi: prezent, prezenty, książka, książki, prezenty na święta dla dziecka