Jaki prezent kupić pod choinkę siedmioletniemu dziecku?

Jaki prezent kupić pod choinkę siedmioletniemu dziecku?

Siedmioletnie dzieci potrafią być skupione, dociekliwe i niezwykle zorganizowane. Należy również zaznaczyć, że zaczynają myśleć bardzo refleksyjnie, zastanawiają się poważanie nad różnymi kwestiami. Dzieci w tym wieku będą potrzebowały dużo rozmów o życiu. Świetną opcją będzie podarowanie im na Mikołaja dobrej książki. Jakie prezenty na święta dla dziecka (polskie produkty) w tym wieku najlepiej zdadzą egzamin? 

„Kapselek” 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to książka przeznaczona dla wytrawnych czytelników. Główny bohater nie tylko będzie przeżywał mnóstwo emocji, ale również dokładnie je pozna. Godny uwagi jest fakt, że to lektura zupełnie inna niż wszystkie. Rekomendowane jest, by dziecko czytało wspomnianą pozycję z rodzicem. Jak wiadomo, obecnie na rynku dostępnych jest stosunkowo mało książek skierowanych do wrażliwych chłopców. 

„Baśnie Andersena” 

Osoby dorosłe muszą w pierwszej kolejności upewnić się, że ich pociecha jest gotowa na prawdziwe baśnie. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po wydanie z najpiękniejszymi ilustracjami. Należy mieć świadomość, że dzieci w tym wieku uwielbiają czytać baśnie. Jest to również bardzo dobry moment, by zapoznać dziecko z Harrym Potterem, który również zaczyna naukę w szkole. Warto wiedzieć, że dziecko nie będzie musiało przeczytać całej serii. 

„O chłopcu, który wpadł do książki” 

Jest to kolejna niezwykle refleksyjna opowieść o życiu człowieka. Pozycja może dać dziecku bardzo dużo do myślenia. Pociecha zacznie zastanawiać się, co może wydarzyć się w przyszłości. Zalecane jest pokazywanie dzieciom w tym wieku metaforyczne opowieści. Oczywiście nie muszą one zawierać dużo tekstu. Powinny jednak w odpowiedni sposób uwrażliwiać dzieci na czytanie. 

Seria „Czytam sobie”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to jedna z najlepszych serii wydawniczych ostatnich lat. Seria została bowiem podzielona na części w zależności od tego, jakie umiejętności czytelnicze mają dzieci. Ponadto przygotowano ją w taki sposób, by zachęcała do samodzielnego czytania.